Online beseda o vode

Online beseda o vode

Na škole sme v rámci Svetového dňa vody, ktorý pripadá na 22.marca,  zorganizovali vo virtuálnom priestore pre žiakov piateho a šiesteho ročníka besedu na tému voda. Naše pozvanie prijal Martin Tóčik zo združenia Slatinka , ktorý veľmi pútavo priblížil žiakom ako funguje život pri vode a pod vodou, prečo je voda dôležitá a prečo si ju máme chrániť. Žiaci prednášajúcemu kládli zaujímavé otázky, na ktoré dostali množstvo informácií. Prinášame reakcie žiakov tesne po besede:

Na besede sa mi veľmi páčilo. Bola veľmi poučná. Prednášajúci dal priestor aj našim otázkam a dozvedela som sa čo ma zaujímalo. Voda je veľmi zaujímavá téma a veľa veci s ňou súvisí. Veľa som sa dozvedela aj o vodných živočíchoch a moje poznatky môžem použiť aj na biológií. Zistila som, že vodou treba šetriť a netreba ňou plytvať. Aj keď táto beseda prebehla online formou , pani učiteľky to mali výborne zorganizované. Z besedy som si zobrala veľa . Dúfam, že ešte budeme mať takéto besedy.  (Natálka, 5.A)

Beseda bola zábavná a poučná. Dozvedel som sa mnohé zaujímavosti o vode. (Filip, 5.A)

Táto beseda ma veľmi zaujala a páčila sa mi. Pán Tóčik nám porozprával ako šetriť vodou, kam prúdi voda z kanalizácie a vysvetlil nám, prečo už v riekach nežije toľko veľa druhov rýb a iných vodných živočíchov. Som rada, že sa s nami spojil aspoň takto on- line formou a dúfam, že sa s ním niekedy stretneme aj naživo. (Emka, 6.A)