Začiatkom novembra sme mali na Cirkevnej základnej škole sv. Jána Bosca v Lučenci možnosť privítať lektorky projektu ENTER Škola z iniciatívy Aj Ty v IT. Ich cieľom bolo ukázať našim šiestakom, že svet informatiky a technológií nie je len o kódoch a počítačoch, ale aj o kreativite, spolupráci a radosti z objavovania.
Počas interaktívneho workshopu si žiaci vyskúšali prácu s mikropočítačom micro:bit, programovanie jednoduchých hier a logických úloh, ktoré rozvíjali ich digitálne zručnosti aj tímového ducha. Atmosféra bola plná nadšenia, súťaživosti, ale najmä zvedavosti — presne tak, ako to pri objavovaní technológií má byť.
Projekt ENTER Škola podporuje moderné vyučovanie informatiky a motivuje dievčatá aj chlapcov zapojiť sa do digitálneho sveta, ktorý dnes formuje našu budúcnosť.
Ďakujeme organizácii Aj Ty v IT za zaujímavý a podnetný workshop, milý prístup a cenné materiály pre učiteľov. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a nové technologické dobrodružstvá!