Po stopách našich lyžiarov 

Po stopách našich lyžiarov 

Po troch rokoch sme opäť zorganizovali  lyžiarsky kurz, ktorý sa uskutočnil 23. 1. – 27. 1. 2023 v lyžiarskom stredisku SKI Opalisko. O tento kurz bol medzi žiakmi obrovský záujem, no ešte týždeň pred jeho začiatkom boli nevhodné snehové podmienky. No napriek tomu sme neprestali veriť a  za týždeň napadalo asi pol metra čerstvého snehu. Privítali nás  vynikajúco upravené svahy a my sme mohli začať náš základný lyžiarsky výcvik.
O tom, že všetky začiatky sú ťažké, sa presvedčili aj naši nelyžiari, pre ktorých bola lyžiarska výstroj ťažká, nepohodlná a dokonca, na lyžiach sa „kĺzalo“. Postupne sme sa aj s týmito problémami vyrovnali a mohli sme sa venovať technike lyžovania. Obdivuhodná bola vôľa a chcenie žiakov sa niečo nové naučiť. A výsledok? 97% žiakov zvládlo základnú techniku lyžovania, jazdy na vleku a dokázalo sa samostatne lyžovať. 
Vysoká miera empatie a lásky k blížnemu sa prejavila v ohľaduplnosti pri jazde voči ostatným lyžiarom, ale aj v tom, že skúsenejší vedeli vždy podať pomocnú ruku slabším. Dokonca boli ochotní pomôcť dostať sa z problémov aj cudzím osobám na svahu.
Ďakujem žiakom za disciplínu počas pobytu, kolegom za prípravu a realizáciu aktivít v oblasti kultúrno-spoločenskej činnosti v popoludňajších a večerných hodinách. 
Spokojné tváričky našich detí a ich želanie predĺžiť si pobyt svedčia o tom, že kurz splnil svoj cieľ. Ukázal im nové možnosti na využite svojho voľného času.
Vrátili sme sa z lyžiarskeho kurzu plní elánu, trochu zrelaxovaní, no aj unavení, ale s presvedčením, že na budúci rok si to zopakujeme.
Tibor Indro