Deň mlieka na našej škole

26.septembra sa žiaci našej školy obliekli do bielych tričiek a doniesli si výživnú desiatu plnú bielkovín, pretože v tento deň sme si pripomenuli svetový deň mlieka na školách. Každoročne poslednú stredu v septembri upozorňujeme žiakov na dôležitosť príjmu mlieka a mliečnych produktov. Okrem bielkovín, mliečneho cukru a vitamínov je významnou zložkou mlieka aj 14 minerálnych látok, spomedzi ktorých sú najdôležitejšími vápnik a fosfor. Oba prvky sú v ľudskej výžive nenahraditeľné pri tvorbe kostí a zubov.

V tento deň sa všetci naši žiaci zúčastnili prieskumu, ktorý vo forme minikvízu prezradil zaujímavé informácie. Takmer polovica žiakov ráno neraňajkuje. Z tých žiakov, čo raňajkujú, väčšina jedáva mliečne výrobky. Medzi najobľúbenejšie mliečne výrobky patria mlieko, maslo, jogurt, syry, syrokrémy a korbáčiky. Naopak, našim žiakom nechutí žinčica, zakysanka a bryndza. Takmer všetci žiaci zhodnotili svoj príjem mliečnych výrobkov ako dostatočný.