Deň D prišiel a stalo sa to,

čo síce každý čakal, ale nikto netušil, ako to bude. Prvý poplach na opustenie školy na dvor nebolo v čase, ktorý by vyhovoval hlave školy a tak výrok „opakovanie je matkou múdrosti“ bol úplne na mieste. Druhý pokus vyšiel na 100% a čas 57 sekúnd možno nepatrí do Guinessovej knihy rekordov, ale nie je na zahodenie.
Po príhovore kapitána dňa a oboznámením celého osadenstva o priebehu  sa jednotlivé ročníky pod dozorom svojich veliteľov presúvajú do útrob mestského futbalového štadióna MSK Novohrad. A tu sa to všetko začína.
Kolektívny beh jednotlivých ročníkov na nekonečných 300 m vyčerpalo nielen aktívnych bežcov na trati, ale aj všetkých, čo aktívne povzbudzovali. Preteky trojčlenných zmiešaných družstiev v behu vo vreci na 20 m a hod plnou loptičkou boli disciplíny, ktoré sme absolvovali bez náznaku úrazu, teda so šťastným koncom.
Medzi jednotlivými disciplínami prišlo oživenie, a to príchod policajnej hliadky z obvodného oddelenia Lučenec, kde po krátkej prezentácii ich práce prišlo k zatýkaniu dobrovoľných lupičov, obliekanie ochrannej vesty, narábanie s obuškom, a aj napriek malej výške a ešte menšiemu veku, sadanie si za volant, spúšťanie majáka či hlučnej sirény.
Voľná časť dňa bola vyplnená futbalovým zápasom miešaných družstiev a netradičnými disciplínami, ktoré pripravila práva ruka kapitána a zároveň aj zhotoviteľka autentických záberov tohto dňa.
Na záver tohto vydareného dňa prišlo k vyhodnoteniu výsledkov, ktoré potešili samozrejme víťazov 8. ročníka, ktorých čaká sladká odmena v podobe torty, ale ani ostatné ročníky neostanú na sucho a pochutia si na talianskej špecialite s názvom Pizza.
A o čo vlastne išlo? Hlavne o usmiate tváre detí našej školy. Osoby a obsadenie: Hlava školy, kapitán, zhotoviteľ autentických záberov, hlavný merač európskej atletiky, šarmantná zapisovateľka, velitelia ročníkov a samozrejme, naši žiaci. Rozuzlenie postáv nechávam na čitateľoch tohto príspevku.