Škola v prírode – Veľký Slavkov

Posledný májový týždeň prežilo 33 žiakov z 1.stupňa ZŠ päť skvelých dní vo Vysokých Tatrách.

Do Veľkého Slavkova, kde sme boli ubytovaní v apartmánoch Aplend, nás doviezol pán farár.

Cesta s ním bola veľmi príjemná a naša prvá zastávka bola : Spišský hrad . Po zdolaní skoro najväčšieho slovenského hradu nás očakávali v Spišskej Kapitule, kde sme si mohli prezrieť katedrálu sv. Martina. Program našej školy v prírode bol náročný , no napriek tomu ho všetky deti zvládli s radosťou, že prekonali samých seba. Turistická vychádzka na Hrebienok a Bilíkovú chatu preverila kondičku našich detí, nočná hra plná indícií a hádaniek zas preverila ich pohotovosť a rýchle uvažovanie a vychádzka okolo Štrbského jazera zas preverila ich trpezlivosť s počasím, ktoré sa na nás v tento jediný deň neusmialo. Predposledný deň si deti sami pripravili večeru- opiekli si špekačky za pomoci troch skvelých animátorov. Cesta domov ubehla veľmi rýchlo a bodkou za našou školou v prírode bola minizoo vo Veľkých Teriakovciach. Hip hip hurá našej škole v prírode 🙂