Deň rodiny

Prvýkrát sa vo svete pripomínal Medzinárodný Deň rodiny 15. mája 1994 a odvtedy sa dostáva tento deň do povedomia ľudí na celom svete. Význam Dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny. Rodina je prvým a jedinečným miestom, kde sa dieťa učí láske, úcte a rešpektu. Antoine de Saint-Exupéry povedal: ,,Pravá láska sa nikdy nerozdá. Čím viac dávaš, tým viac ti zostáva“. Láskou sa rodina utvára, rozvíja a udržuje.

V sobotu 18. mája naša škola, ako každý rok, organizovala Deň rodiny, ktorý bol po prvýkrát spojený aj s Olympijským dňom. V tento deň sme si zároveň pripomenuli Deň matiek ktorý sme slávili druhú májovú nedeľu 12. mája, a tiež vyjadrili svoju vďaku aj otcom, ktorí svoj sviatok oslavujú 17. júna.

Na privítanie si žiaci prvého stupňa pripravili krátky kultúrny program, ktorý patril všetkým rodičom a starým rodičom. Nejednej mamičke, babičke, ale aj oteckovi a deduškovi skĺzla po líčku slzička. Po programe nasledovalo symbolickým zapálením olympijského ohňa zahájenie Olympijského dňa. Pre deti a ich rodičov boli prichystané rôznorodé stanovištia s úlohami. Jedny úlohy boli zamerané športovo, napríklad florbal, kladina, skákanie vo vreci, streľba z kuše, vodný svet, v ktorých deti zbierali body. Po absolvovaní všetkých športových disciplín nasledovalo vyhodnotenie. Žiaci s najvyšším počtom bodov sa ocitli na stupni víťazov a za svoje výkony získali medaily a vecné ceny. Zvyšné aktivity a úlohy boli zamerané na kreativitu a zručnosť, napríklad preberanie fazule, viazanie kravaty, vytváranie veľkých bublín bublifukom alebo tvorivé dielne, v ktorých deti maľovali na sklo. Na záver si účastníci Dňa rodiny mohli vyskúšať preťahovanie lanom a zahrať si volejbal. Deti sa vyšantili skákaním na trampolíne a v skákacom hrade. Najmä oteckov a chlapcov potešil minibager, ktorý mali možnosť aj ovládať J. Po náročnej aktivite a zábave nesmel na posilnenie chýbať vynikajúci guláš a drobné občerstvenie.

Celý deň sa niesol v dobrej nálade a atmosfére a dúfame, že budúci rok to bude podobné. Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a strávili ho v príjemnom duchu sobotného dňa medzi nami.