Šaliansky Maťko

      Dňa 23.01.2018 sa uskutočnila súťaž v prednese slovenských povestí  ŠALIANSKY  MAŤKO.

Do domu Matice slovenskej v Lučenci sa  detičky, pani učiteľky a  rodinní príslušníci   zišli, aby predniesli,  čo sa naučili a aby nám spravili radosť.

     V 1. kategórii našu školu reprezentovala  Natália Tokárová z II. A, ktorá  predniesla od  ukážku od Jána Mäsiara.

Bez menšieho zaváhania šla vystúpiť, ako úplne prvá Natálka Tokárová. Hrdým krokom a pohľadom  sa postavila smerom k obecenstvu a s istým hlasom s profesionálnou intonáciou, odrecitovala bez jedinej chybičky. S milým úsmevom sa poklonila a po veľkom potlesku si sadla späť na svoje miesto, k hrdej maminke, pani učiteľke a spolužiačke Leuške. Očarila všetkých drobnou postavičkou, ale o to väčším hláskom, milým úsmevom i červenou  krajkovanou  sukničkou, bielou blúzkou a kvetovanou čelenkou a takto zladená dodala dokonalosť prednesu.  Umiestnila sa na krásnom II. mieste.

 

     V 2. kategórii  našu školu reprezentovala  Lea Cesnaková, ktorá  predniesla ukážku od Jozefa Tatára.

Leuška Cesnaková, ktorá sa súťaží zúčastnila už viackrát, nemala žiadnu trému, vykročila ráznym krokom a postavila sa smerom k obecenstvu . Predniesla prednes ako siedma v poradí II.kategórie, istým a zreteľným tónom hlasu, bez chybičky a zaváhania odrecitovala. Poklonila sa a s úsmevom si sadla späť na svoje miesto k svojej spolužiačke Natálke, ktorá jej zagratulovala i  pani učiteľka.

Sme radi, že máme, takéto šikovné a talentované žiačky, želáme im ešte veľa, veľa takýchto úspechov, aby robili našej škole dobré meno a radosť učiteľom, spolužiakom, rodinným príslušníkom.